Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

Re: Po co Dom Maklerski?

Zgłoś do moderatora
Witaj, nie ma głupich pytań

konto to konto a rachunek maklerski to rachunek. Dom maklerski na Twoje zlecenie i w Twoim imieniu dokonuje transakcji, skoro piszesz, że już sprzedajesz papiery i kupujesz to musisz mieć już jakiś rachunek maklerski otwarty i podpisaną umowę, inaczej nie byłbyś w stanie składać zleceń. Zazwyczaj są powiązane ze zwykłym kontem w danym banku. Też mam w mbanku rachunek maklerski ale tam mam papiery długoterminowe, do szybkich spekulacji ten rachunek jest za drogi. Na rachunek maklerski zawsze masz odrębną umowę. ad 3...niekoniecznie, ja używam DB Maklera z Deutsche banku i polecam...jest o wiele tańszy (ok 50%)

powodzenia