Bo obie spółki mają inną strategię:
plus500 skupia się na klientach typowo pod CFD jako broker -stąd mniej klientów ale wysoki zysk z klienta.
XTB natomiast chce być fintechem - czyli budują wysoką bazę klientów wokół różnych ijnstrumentów o coraz niższym przychodzie z klienta.
co jest lepszą strategią? to już zapewne prezesi tych spółek muszą ocenić.