Takich ARPU należy życzyć naszemu XTB;
$1,548 za Q3/24 vs $1,418 Q3/23 tj. wzrost 9% oraz $2,781 za 3 kwartały `24 vs $2,613 za 3 kwartały `23 - wzrost o 6%
1,5k $~= 6000PLN ??? daleko nam jeszcze z takimi przychodami na aktywnego, ale wszystko przed nami.
Czy ogarniacie co byłoby, gdyby do tej kwoty zwiększyli przychody/aktywnego ?
Nie chcę nawet spekulować. Ale spokojnie czekam nawet kilka lat.
Ale można to osiągnąć w inny sposób, czyli drogą, którą idzie OMAR - zwiększanie bazy aktywnych.
Obecnie - po półroczu `24 - z Polski osiągamy ~50% przychodu, a z Europy Srodkowo-Wschodniej ~ 64% przychodu. Widać od razu jaką mamy zamożność i daleko nam do krajów zachodnich z przeznaczaniem kasy na inwestycje!
Po półroczu mamy 467,8k aktywnych i z pewnością po 3Q/24 zwiększy się o kilkadziesiąt tys. - Plus500 ma ich 2x mniej -->210k !
Średnie przych. operacyjne/aktywnego XTB = 2,3k PLN, a wiec prawie 3 x mniej niż Plus500.
Zatem brakuje nam już tylko o 1/3 zwiększyć bazę aktywnych z naszymi przychodami/aktywnego, aby uzyskiwać łączny przychód jak Plus500.
To może zadziać się w okresie 1-2 lat i tego wszystkim życzę.