Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  201,20 zł , zmiana od tamtej pory: -6,98%

Re: Ortex - bieżące dane

Zgłoś do moderatora
Dnia 2025-07-08 o godz. 10:13 ~Nowy napisał(a):
> Te dane z ortexu nie są w żadnym stopniu wiarygodne. Kto to weryfikuje, jeśli do KNF- u nie trzeba tego zgłaszać. Zadeklarować albo napisać można, że i 100 mln akcji jest pożyczonych. Na JSW, gdy ktoś pisał - nie wiem, czy nie ta sama osoba , że na ortexie liczba shortow rośnie, dziwnym trafem kurs szedł do góry. Gdy ktoś prosił o zrzut ekranu z tymi danymi, zasłaniał się regulaminem, że niby nie wolno. Dla mnie to gierki psychologiczne.

Sama kilka print scr na JSW wrzucałam bez problemu… na wyjeździe jestem, ale pojutrze Ci mogę i tutaj powrzucać print scr z rejestru, bo bajki opowiadasz. Do KNF jest wymóg dopiero powyzej 0,5%. Poza tym pożyczone na shorta wcale nie znaczy, że jest wywalone w rynek.
Teraz też kurs będzie rósł, bo short to najpierw pożyczki chce opchnąć na górce, a potem dopiero spycha.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CCC 3,11% 187,15 2025-09-22 17:03:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.