Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: obecna sytuacja

Zgłoś do moderatora
wkleiłem artykuł z forsala n/t Bać-polu ..... wreszcie zaczyna się dziać coś dużego .... może dlatego po tej ostatniej zwale dzisiaj kurs zachował się nadspodziewanie dobrze


" Bać-Pol będzie gonić Eurocash

Grupa kapitałowa Leszka Bacia od dawna jest w czołówce dystrybutorów. Teraz zapowiada walkę o niezależne sklepy. Firmie marzy się szybkie podwojenie stanu posiadania.
Leszek Bać zamierza też powiększać dystrybucyjną część firmy materiały prasowe

Leszek Bać zamierza też powiększać dystrybucyjną część firmy materiały prasowe

Na rynku hurtowym Leszek Bać działa od 20 lat. Wiedzę o prowadzeniu biznesu wyniósł z domu, więc łatwo podjął decyzję o założeniu firmy wspólnie z bratem. Pierwsza hurtownia Bać-Pol powstała w garażu, tak jak większość firm z tego sektora w tamtym okresie. Dopiero gdy przybyło kontrahentów, a biznes rozkręcił się na dobre, powstała hurtownia w Rzeszowie, a potem kolejne oddziały.

Leszek Bać zrozumiał, że szybciej może rozwijać biznes, przejmując konkurentów. W sumie przeprowadził kilkanaście akwizycji. Do ważniejszych należało nabycie w 2002 r. hurtowni Marspol Rzeszów, w 2003 r. Vima z Zielonej Góry, w 2008 r. Sezam Śrem, a w 2012 r. połączenie z firmami Hampol i Ango.

Dziesięć lat temu Bać postanowił spróbować swoich sił również na rynku detalicznym i do Grupy Kapitałowej dołączyła sieć sklepów po nazwą Słoneczko. W 2010 r. przejął sieć Spar, liczącą wtedy 57 placówek.

– Patrząc z perspektywy, chyba błędem było to, że późno zdecydowałem się konsolidować rynek detaliczny. W ramach zintegrowanych sieci funkcjonuje dzisiaj 300 sklepów, a mogłoby minimum dwa lub trzy razy tyle – podkreśla Leszek Bać i zapowiada przyspieszenie.

– Od tego roku sieć Spar będzie rozwijana w tempie jednego sklepu tygodniowo. Wielkość drugiej z należących do Grupy sieci Słoneczko ulegnie podwojeniu. Oznacza to, że na koniec 2013 roku pod logo obu sieci będzie działało prawie 500 placówek handlowych – zapewnia.

Docelowo ma funkcjonować minimum tysiąc sklepów pod marką Spar, a także 1500 Słoneczek. Firma chce też wejść w strategiczne alianse z innymi operatorami sieci franczyzowych, a tym samym zaoferować dla kolejnych 1500 placówek kompleksową usługę logistyczną i zakupową.

Nie znaczy to, że Leszek Bać zrezygnował z działalności hurtowej. Nadal chce powiększać część dystrybucyjną firmy złożoną obecnie z ośmiu dużych centrów (o 2–3) i 22 mniejszych oddziałów (o kilkanaście). Realizacja strategii ma kosztować w ciągu trzech lat 30 mln zł. Bać chce zostać wiceliderem rynku, choć zdaje sobie sprawę z dystansu do głównego gracza w tym sektorze, jakim jest Grupa Eurocash. Należy do niej już ponad 140 hurtowni.

Decyzję o przyspieszeniu rozwoju ułatwiła zeszłoroczna fuzja dwóch liderów rynku Eurocashu i Tradisu oraz duże kłopoty kilku innych istotnych graczy, takich jak Rabat Service czy Advadis. – Te dynamiczne zmiany na rynku sprawiły, że dla takich firm jak nasza pojawiły się dodatkowe możliwości – twierdzi Bać.

Od samego początku Leszek Bać uznał też, że kluczem do sukcesu są odpowiedni, zaangażowani ludzie. Dlatego bardzo dużo pracy wkładał zarówno w budowanie organizacji, jak i zespołu. To wszystko sprawiło, że może dzisiaj uznać, iż jest gotowy, aby skutecznie walczyć o pozycję wicelidera rynku i budować zaplecze dystrybucyjne dla polskiego tradycyjnego detalu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 10,00% 0,77 2024-02-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.