20gr skąd ty to wiozłeś, emisja oznacza spadek
Cena emisyjna 10gr. Policzyłeś sobie, ile wyszło PP?
Żeby PP było 1gr kurs musi być 13gr a jak mniej bezie to będą jaja.
V = (M-S) / (N+1)
gdzie:
V- teoretyczna wartość prawa poboru
M - cena rynkowa starych akcji
S - cena emisyjna nowych akcji
N - liczba praw niezbędnych do objęcia jednej nowej akcji
Wystarczy policzyć.
Do piątku uważasz że 20gr a czemu niby, potakiej informacji to lawina jak nic, wszystcy zaczną sie zbywać