Zużycie stali w Polsce to około 13 milionów ton rocznie.
Przy obecnej cenie płotu daje to około 1-2% całej stali zużytej w Polsce rocznie. A płot mają wybudować w pół roku, czyli nawet 4% całej stali w pierwszej połowie 2022 ma zniknąć na rzecz budowy płotu. Mało?
Oczywiście to szacunki, bo nie znalazłem oficjalnego kosztorysu podanego przez rząd.