Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,74 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: MCI - na stronie MCI prawda czy oszustwo ?

Dnia 2018-07-09 o godz. 23:05 ~elixir napisał(a):
>do biało-czerwony:
>
> No dobrze, a w stosunku do akcjonariuszy tych mniejszościowych to jaką wg. Ciebie MCI ma misję ?

Nie wiem, nie wygląda to za dobrze wręcz można napisać że tragicznie.( do akcjonariuszy to akurat mówił na webcastach o funduszy emerytalnym i stopach zwrotu i obiecywał dywidendy żeby zlikwidować nimi dyskonto i jak do tej pory słowa nie dotrzymał)
Wszystko zależy od planu Tomka... jaki on jest, nie mam pojęcia...
1.Jeśli chce po ustaniu konwenantów zdjąć MCI z banana to jest kiepsko ale można jeszcze ze 2-4zł ugrać podczas bb ale to raczej w 2019 bo ten po wezwaniu będzie po około 10,5-11zł moim zdaniem.
2. Jest jeszcze inny scenariusz i nitk o zdrowych zmysłach raczej nie bierze go pod uwagę. Mianowice MCI zostanie faktycznie na parkiecie ( dla tańszego finansowania obligacjami tu można śledzić nowe emisje i sprawdzać czy mają ponownie konwenanty czy nie o natychmiastowym wykupie ich przy delistingu) z bardzo wysokim udziałem Tomka na poziomie nawet 85-90%, a to może stać się już w 2019 po kolejnym bb. A wtedy może pojawić magiczne słowo dywidenda.

Już wcześniej pisałem, że może tak się zdarzyć, że ci którzy zostaną na papierze będą Tomka wychwalać pod niebiosa, a reszta wieszać jeszcze większe psy gdy dotrze do nich, że źle zrobili oddając w wezwaniu po 9,8zł lub nawet w bb po 11zł.
Te dyskonto, które mamy to składnik wielu zmiennych (słabe wyniki przez ostatnie lata: wtopy na Auctionacie, Oktogo, Windeln, słabość Daty i Kebaba, zszargane zaufanie przez poczynania Tomka ale i bessa maluchów) Dla niego to okazja, bo on wie, że ten NAV to nie żadne papierowe zapiski księgowe tylko wycena spółek i to konserwatywna wycena.
Ostatnie wyjścia dobitnie to pokazują...

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MCI 0,00% 9,74 2018-07-17 15:39:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl