Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,85 zł , zmiana od tamtej pory: 0,95%

Re: MCI - Fundusz emerytalny ?

Zgłoś do moderatora
Nie do końca tak! Kto trzyma akcje zyskał tyle samo co główny na BB akcji, a potem na ich umorzeniach. To prosta matematyka, umorzono około 10 mln papierów czyli około 16% wszystkich akcji jak do tej pory. Więc każdy kto ma stały pakiet, powiększył o tyle swój udział w spółce to raz, Dwa to drobni mają nawet przewagę bo mogą swoim pakietem pogrywać, sprzedając przy 0,8-0,9NAV a odkupując po okolo 0,4-0,5NAV. i nikogo nie musza informować! Dywidenda ma taka samą wartość na każdą akcję, choć akcje uprzywilejowane mogłyby dostać większą jak to się już zdarzało na bananie! To typowa inwestycje pod emeryturę niskie ryzyko, ale i zyski tez nie jakieś oszałamiające. Najlepszym rozwiązaniem byłoby za jakieś 10 lat żeby główny próbował wycisnąć drobnych po cenie NAVu, na co szczerze liczę :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MCI -1,23% 16,00 2022-12-06 16:29:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.