Dziwi mnie ze lock up z automatu nie blokuje akcji na rachunku. Spółka zgłasza do gpw kto i ile akcji ma zablokowanych i nie można nimi handlować. To uniemożliwia wałki tego typu. A tak inwestor widzi lock up i podejmuje decyzję inwestycjna a później wychodzi na to ze lock up to tylko szumna nazwa. Ktoś się wysypuje, nie informuje i pewnie dostanie śmieszna karę. Same przepisy stwarzają warunki do takich wałków