Stan obecny jest taki:
Liczba akcji...........75265868 - 100%
PS HoldCo …....... 50800324 - 67%
Nowi inwestorzy.... 0 - 0%
FF.............................24465544 - 33%
Przy założeniu, że będzie nowa emisja 67 mln akcji po 1,5zł na kwotę 101 mln zł, z której 38,86 mln akcji obejmą nowi inwestorzy, a król stali obejmie z niej 28,14 mln akcji oraz dostanie16 mln akcji za Szopy, to tak powinna wyglądać wersja z warrantami constans:
Liczba akcji........... 158265868 -100%
PS HoldCo …....... 94940324 - 60%
Nowi inwestorzy.... 38860000 - 25%
FF............................. 24465544 - 15%
a tak może później wyglądać wersja po konwersji 37 mln warrantów z obligacji zamiennych oraz po powrocie i skonwertowaniu przez Holdco 15 mln warrantów:
Liczba akcji...........210265868 - 100%
PS HoldCo ….......109940324 - 52%
Nowi inwestorzy....75860000 - 36%
FF.............................24465544 - 12%
a gdy FF skonwertuje swoje 5,3 mln warrantów to wersja ostateczna powinna wyglądać jakoś tak:
Liczba akcji...........215565868 - 100%
PS HoldCo ….......109940324 - 51%
Nowi inwestorzy....75860000 - 35%
FF.............................29765544 - 14%
W założeniach było też, że król stali jest dość mocny, więc będzie tak kombinował aby w wersji końcowej posiadać 51% udziałów, a jak jest cienki to będzie poniżej 51%, natomiast gdyby tu pojawił się inwestor branżowy to możne tu być inna polka, zwróć też uwagę, że prawo pierwszeństwa do nabycia nowej emisji obowiązuje w dniu publikacji prospektu, czyli w tym dniu (D-3) dla wszystkich będzie za późno aby takie prawo nabyć, a więc można sobie pogdybać, że publikacja prospektu może być niezłym hitem odpałowym.