Spójrz na wykres miesięczny od roku 2006.
Widać na nim wyraźnie trójkąt zniżkujący - "jest formacją kontynuacji trendu spadkowego."
Czy to się jednak zawsze sprawdza?
Inny sygnał płynie z STS i RSI od czerwca 2014 - widać tam pozytywne dywergencje.
Co z kolei zapowiadałoby ruch w górę.
Zatem sytuacja jest dziwna.
Wygląda mi na to, że ów spadek z w/w trójkąta zniżkującego powinien był nastąpić w II kw. 2015 roku.
I co ciekawe nie nastąpił mimo spadku WIG20. Dopiero we wrześniu zaczął mu towarzyszyć w bessie - jednak nie przebił ostatniego swojego dołka. Wykazał nawet tendencje wzrostowe silniejsze od WIG20.
Może to oznaki tego, że długoterminowy trójkat zniżkujący nie potwierdzi się?
Sam jestem ciekaw.
Jednak w takiej sytuacji ryzyko nabywania ulega zwiększeniu.