Jak dla mnie, jest to w pewnym sensie uspokojenie sytuacji po tym nieszczęsnym ESPI - bo szczerze najbardziej obawiałbym się zerwania współpracy / procesów sądowych itp.
Jest to jasny komuniakt, że firmy nadal współpracują i mają wspólne plany odnośnie gry:
- zespół w większym stopniu skupi się na pracy nad nowym kontentem
- być może nawet została zdradzona nazwa dodatku, bo zostało użyte sformułowanie pisane z dużych liter "New Horizon"
Wielka szkoda, że w taki sposób to ESPI zostało zredagowane - bo gdyby napisali tylko, że na razie nie otrzymali tantiem i czekają wciąż na rozliczenia z wydawcą to efekt byłby dużo łagodniejszy.