Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  182,10 zł , zmiana od tamtej pory: 5,08%

Re: Jest tu jakieś dno? Jak długo to będzie spadać?

Zgłoś do moderatora
Dnia 2025-06-19 o godz. 08:55 ~Kosiarz napisał(a):
> Dnia 2025-06-19 o godz. 08:14 ~Anonimowy napisał(a):
> > Nigdy tego nie mogę zrozumieć. Przecież jak sprzedają pożyczone akcje to muszą je odkupić a nikt im nie sprzeda taniej niż od nich kupił tylko drożej. Więc na czym to polega?
>
> Kontrakty terminowe, dźwignia. Pożyczone akcje głownie mają wywołać pożądany ruch w dół instrumentu bazowego, panikę inwestorów.

I na tym właśnie polega ta manipulacja, na legalu;)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CCC 1,24% 191,35 2025-09-24 12:38:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.