Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,79%

Re: Jaka dywidenda?

Zgłoś do moderatora
Nie zawsze musi tak być, że cena giełdowa akcji pomniejszy się o wartość dywidendy. Pamiętam wiele przypadków gdzie wcale tak nie było. Ostatni przypadek na Asbisie w grudniu. Po odcięciu dywidendy kurs zaczął mocno zyskiwać i wielu odkupiło drożej niż sprzedało i na dodatek bez dywidendy. Podobnie było kiedyś na Synthosie.

Kurs IRL może spokojnie do dywidendy wrócić na 24 zł a po odcięciu nie musi się otworzyć na 20,3zł a np po 22 zł .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTERAOLT -0,29% 16,95 2020-04-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.