Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,90 zł , zmiana od tamtej pory: -30,80%

Re: Jak zachowa się kurs

Zgłoś do moderatora
Chyba jest tak, że 30.11 to ostatni dzień na zakup pod dywidendę skoro dzień dywidendy to 02.12. Ciekaw jestem jak się kurs zachowa po odcięciu dywidendy. Korekta na 24-25? Czy jazda do góry?
__________________________

Giełda wycenia przyszłe zyski. Jeżeli po dwóch kolejnych historycznie najlepszych kwartałach i bardzo dobrych perspektywach - kurs ma się "korygować" i spadać to pod co? Co tu korygować? Przecież nie było jakiś spektakularnych wzrostów.
Przecież widać na wykresie rocznym, ze spółka ma bardzo wyraźny trend wzrostowy.
Co do dywidendy - spółka wypłaca ją standardowo w czerwcu - teraz wyjątkowo wypłaca w grudniu z kapitału zapasowego - co oznacza, że za pól roku kolejna dywidenda, ale już z zysku za 2021.
Kto chce - sprzeda - akcji na rynku jest niewiele.
Dla mnie niech się skoryguje nawet do 20zł - zakupie kolejny pakiet za grubszą kwotę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDRL 0,00% 20,00 2022-05-24 15:39:30
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.