Dnia 2021-04-02 o godz. 20:52 ~pytek napisał(a):
> czy obdarowany będzie sprzedawał ?
>
jeżeli nie ma tu jakiejś tajemnej strategii i zechce odzyskać kasę z obligacji to musi sprzedać te akcje, bo w rzeczywistości to ten niby obdarowany obligatariusz obejmując obligacje za ten "dar" kiedyś zapłacił
Darczyńcą jest niby PSHoldco, które niby wyłożyło kasę na warranty, a rzeczywistym beneficjentem tego daru jest niby Cognor, któremu niby umorzono dług obligacyjny, ale ( o ile dobrze pamiętam) to Cog musi zwrócić PSHoldco kasę wyłożoną na objęcie warrantów, czyli Cog finansuje ten dar, za który obecnie obdarowany obligatariusz kiedyś zapłacił., a zyskuje na tym Sztuczkowski.