Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,72 zł , zmiana od tamtej pory: 12,87%

Re: i sie wyjasniło dlaczego muli, 6 mln odpis na grunty

Zgłoś do moderatora
Jedna rzecz za to podalem zle, przeszacowanie/aktualizacja wartosci nieruchomosci nie powoduje powstania obowiazku podatkowego, podobnie jak na gieldzie obowiazek powstaje dopiero po sprzedazy (rozliczenie zysku/straty). Oszczedza za to na podatku od uzytkowania wieczystego 3% od 25M to bylo 750 tysiecy rocznie teraz bedzie 3% od 19M czyli 570 tysiecy rocznie. Na zmianie beda mieli 180 tysi do przodu, jesli urzad miasta nie zakwestionuje nowej wyceny... . Poza obnizeniem zdolnosci kredytowej nic to dla spolki nie zmienia, bo to tylko zapis ksiegowy, spolka dopoki istnieje tej ziemii i budynku nie sprzeda bo stanowi centrum ich dzialalnosci. Za dwa lata nastepny rzeczoznawca moze przyjsc i zmienic ponownie ta wycene, bo w okolicy ktos wystawi i opchnie nieruchomosc w wyzszej cenie :).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TFONE 0,00% 3,07 2016-12-08 11:15:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.