Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,75 zł , zmiana od tamtej pory: 236,00%

Re: i gdzie wzrosty ?

Zgłoś do moderatora
Obligacje zamienne nie zostaną wykupione. Żadna szanująca się instytucja finansowa na to nie pozwoli, ponieważ te obligacje są zaksięgowane jako kapitał własny. Konsekwencją wykupu tych obligacji będzie zmniejszenie kapitału własnego o EUR 20m i o taką samą kwotę zwiększenie kredytu. Spółka z takim niskim kapitałem (po ewentualnym wykupie tych obligacji) i przy powiększonym zadłużeniu o kolejne EUR 20m od razu trafił do restrukturyzacji (nie jestem pewien czy nie należy tworzyć rezerw!) i pod monitoring KNFu. Dlatego banki raczej tego nie sfinansują i co gorsze w umowie kredytowej powinny być zapisy dotyczące relacji kapitału własnego do długu co uniemożliwi wykup tych obligacji ze środków własnych dopóki spółka nie spłaci zadłużenia bankowego. Pozbycie się przez spółkę tych obligacji zależy od: znalezienia inwestora lub gdy kurs akcji przekroczy poziom 1.92 (i to raczej mocno, ponieważ wymiana EUR 20m z obligacji na akcje plus wymiana warrantów posiadanych przez akcjonariuszy i ich nagła podaż może spowodować nagły spadek kursu). Można również poczekać do magicznej daty 2021 kiedy z automatu nastąpi zamiana. Odnośnie dywagacji na temat kursu wymiany warrantów na akcje to spółka nie miała wpływu na niego. Sposób jego obliczenia był wcześniej ustalony i jeżeli akcjonariusze podjęli decyzję o emisji dodatkowych akcji to wycena księgowa jednej akcji spadła i dlatego obniżono kurs wymiany warrantów, również wypłata dywidendy spowodowała że wartość spółki (i poszczególnych akcji) spadła i dlatego po raz kolejny obniżono kurs wymiany tym razem do poziomu do 1.92 (zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami aby w pełni zabezpieczyć posiadaczy obligacji - większość tych mechanizmów jest opisana w prospekcie emisyjnym obligacji, który jest ogólnie dostępny w wersji angielskiej).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COGNOR -0,68% 5,88 2026-06-23 16:08:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.