Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  88,00 zł , zmiana od tamtej pory: -3,64%

Re: Eksperci ze stadniny moga uzdrowic spolke

Zgłoś do moderatora
Co więc napędza tę minihossę w segmencie małych spółek? Dosyć mocne wyprzedanie po dużych spadkach indeksu w 2018 r. Na zasadzie: "kto miał sprzedać, ten już sprzedał" można było liczyć właśnie na kilkuprocentowe wzrostowe odreagowanie wcześniejszych spadków. Jednak dalsze zwyżki powinny być podbudowane fundamentalnie. A o to będzie z upływem kolejnych miesięcy coraz trudniej. Pojawia się więc już wątek pozytywnego wpływu programu PPK na rynek polskich akcji. Nawet niewielki napływ kapitału - przy tak wydrenowanym z kapitału rynku - mógłby ruszyć zdecydowanie w górę giełdowe kursy przynajmniej części spółek o najmniej płynnym obrocie na parkiecie. Jednak program PPK zasili GPW kapitałem dopiero z końcem roku. Zdecydowanie więc za wcześnie na wliczanie pozytywnego wpływu tego programu w prognozy kursów giełdowych spółek notowanych na Książęcej. Natomiast przed tym terminem można liczyć jedynie na polski drobnych inwestorów i ciułaczy. A ci od dłuższego już czasu generalnie omijają fundusze polskich akcji małych spółek szerokim łukiem.
(Alfred Adamiec - Private Wealth Consulting)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY 0,24% 84,80 2021-10-22 16:48:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.