Śmiem twierdzić, że każdy kto czyta, a już na pewno pisze w tym wątku, jest stratny w związku z kondycją TXM. Ja również. Nie zmienia to faktu, że dystans i chłodna ocena daje, w mojej ocenie, lepszy efekt, niż emocjonalne wywody. Proszę zwrócić uwagę, że:
- tylko ING wypowiedział umowę, natomiast zachowawczo oba banki zamroziły dostęp do kont, a raczej drugi (PKO) w konsekwencji działań pierwszego.
- TXM nie ściąga nie opłaconych w 100% towaru. Mają doradcę restrukturyzacyjnego, który patrzy na ręce i musi brać pod uwagę inne scenariusze niż sukces.
Obecna sytuacja to żółta kartka. Banki domagają się poręczeń, zabezpieczeń REDAN lub Concordii (to jest mój domysł). Jakby było tragicznie to banki pierwsze złożyły by wniosek o upadłość, bo nawet jeżeli obecnie jest restrukturyzacja, to jeżeli za chwilę miałaby paść to ich wniosek byłby pierwszy w kolejce.
Do środy włącznie będą trwać trudne rozmowy.... Po długim weekendzie będzie oficjalny komunikat, z którego się dowiemy gdzie jesteśmy.