Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  20,10 zł , zmiana od tamtej pory: 12,94%

Re: Dywidenda 3,03 zł.

Zgłoś do moderatora
Zarząd spółki Wittchen rekomenduje, aby na dywidendę przeznaczyć łącznie 55,3 mln zł, czyli 3,03 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.
Zgodnie z rekomendacją zarządu, na dywidendę miałaby trafić kwota 29,57 mln zł z zysku netto za 2021 r., który wyniósł 41,47 mln zł oraz dodatkowa kwota 25,74 mln zł z kapitału zapasowego utworzonego z zysków z lat ubiegłych.

Spółka podała, że w przypadku wydania akcji w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego rekomendowana kwota dywidendy ulegnie proporcjonalnemu podwyższeniu - pozostawiając wartość 3,03 zł na jedną akcję bez zmian, a zmiana wysokości rekomendowanej dywidendy zostanie pokryta z kapitału zapasowego spółki utworzonego z zysków z lat ubiegłych.

Wittchen nie wypłacał dywidendy za lata 2019 i 2020. Z zysku netto za 2018 rok przeznaczył na dywidendę 18,18 mln zł, co oznaczało wypłatę 1 zł na akcję. Rok wcześniej dywidenda wyniosła 15,24 mln zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
WITTCHEN 0,00% 22,70 2022-12-06 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.