Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

Re: dywidenda

Zgłoś do moderatora
Informacja o dywidendzie zawsze zawiera dwie daty:
1. dzień ustalenia prawa do dywidendy
2. dzień wypłaty
Żeby załapać się na dyw. to musisz ustalić datę nr 1. Akcje trzeba mieć 2 dni robocze wcześniej od tej daty.
Przykład:
Spółka XYZ S.A. ustaliła dzień dywidendy na 26.06.2017 (poniedziałek). Każdy kto będzie miał akcje 22 czerwca na zamknięciu sesji, ten dostanie dywidendę. 23 czerwca możesz akcje sprzedać, a i tak dostaniesz dywidendę.

  • dywidenda Autor: ziomeczek23
  • Re: dywidenda Autor: ~ZXCV