dywidenda jest z zysku więc już po opodatkowaniu a nastepnie opodatkowują akcjonariuszy... tak dokładnie to niestety wygląda ale wszyscy płacą podatki i w długim terminie liczy się aby mieć dochód z kapitału więc kupujesz dobrą firmę aby na ciebie pracowała przez kolejne lata - kto nie płaci podatków kończy jak Al Capone