Dlaczego zarząd ogłosił zamiar skupu do 20% akcji przed tygodniem, a nie na przykłąd w najblizszy piatek, po publikacji raportu kwartalnego? Ja oczywiście tego nie wiem, ale p[odejrzewam, że było to celow działanie mające na celu powstrzymanie spadków kursu i zwiekszenia wolumenu sprzedaży.
Dlaczego? Podejrzewam, że członkowie zarzadu poważnie obawiają się wrogiego przejęcia, a spadek kursu i wieksze woluemny sprzedazy ułatwiają tanie zakupy inwestorowi z planami wrogiego przejęcia. Wzrost kursu i niewielka podaz utrudniają. Ktoś powie, że członkowoie zarzadu też powinni być zainteresowani spadkiem kursu, skoro zamierzają dokupić ok. 600 k akcji. To prawda, ale pod warunkiem, że będa zbierac akcje na rynku. ja jednak uważam, że członkowie zarzadu kupią akcje w transakcjach pakietowych/crossowych, które sa już umówione co do ceny. I dlatego spadek kurs nie lezy w ich ointeresie, lezy w interesie inwestora z planami wrogiego przejęcia.
Taka jest moja spekulacja.:)