Uważam że ta ostatnia emisja DW, mimo, że rozwadnia akcjonariat jest właśnie bardzo ważna z powodu konkurowania z benchmarkiem. Debiut PLTR (a raczej to co robiono wcześniej) pokazał, jakie ważne bylo budowanie konsensusu rynkowego wokół wartości biznesu, który nota bene nie przyniósł centa zysku (to uwaga do naszych "analityków fundamentalnych").
Nawet jeśli DW ma software 10x lepsze od PLTR to kto miałby interes w podbijaniu ceny akcji polskiej spólki, jeśli nie miałby jej w portfelu. Komu normalnemu z Wall Street chciałoby się skubać po kilka akcyjek DW. Zakładając, że mamy po ostatniej emisji DW poważnych interesariuszy w akcjonariacie, łatwiej będzie także budować pozytywne story wokół wyceny DW. Bo ktoś będzie miał perspektywę na poważną kasę ;-)