Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,07 zł , zmiana od tamtej pory: -72,14%

Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018

Zgłoś do moderatora
A jakby do takiego np. MOMO wszedł Shell czy BP albo Statoil to byłby hit?
Albo jakby Gazprom ogłosił, ze wchodzi w polskie łupki za pośrednictwem Baltic Ceramics z NewConnect?

Moim zdaniem, tak jo to wyżej jest kompletnie nierealne, tak tu na Genesis Energy czyli Medical Cannabis - bardzo prawdopodobne. Wejście takiego Canopy czy Aurory do Polski jest - po tym jak weszły do Niemiec - chyba pewne.
Genesis Energy nie ma wprawdzie długów, ale nie ma też pieniędzy ani żadnych aktywów medycznych. Wymyślili tę spółkę RX (przypomnę - Recepta - oznaczenie na całym świecie), która ma tu prawie połowę akcji i tę nazwę Medical Cannabis (Medyczna Marihuana) żeby stac się w odpowiednim momencie jakimś celem do przejęcia, nawiązania współpracy czy co tam innego. Skoro cały biznes z marihuaną medyczną ma na razie polegać w Polsce na imporcie leków - kto szybciej przyciągnie partnera z USA, Kanady, Izraela czy Niemiec, Danii, Holandii - ten będzie miał największe szanse na sukces.
Oczywiście - w Polsce będzie pewnie podobnie jak w Niemczech - poprzez przejęcia i umowy pojawi się tu więcej marihuanowych gigantów ze świata, będzie na pewno walka na rynku.
Czy któryś z tych gigantów wejdzie do naszej Medical Cannabis? Ja zakładam, że kluczowe tu będą - fakt, że jest to jedyna taka spółka giełdowa - i znajomości. Za Karaszewskim stoi ciocia Blanka Rosenstiel. Może nie da mu kolejnych milionów na biznes w marihuanie, ale drzwi wielu prezesów na pewno stoją przed nim otworem dzięki cioci.
Nie wiem tez, czy i jaką rolę ma do odegrania były prezes GPW Ludwik Sobolewski. Jesli wsród czterech ludzi z Highway Capital dwóch to członkowie rady nadzorczej Medical Cannabis a trzeci to własnie były szef GPW, to można się spodziewać ciekawych informacji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.