Tutaj nie chodzi o uświadamianie malutkich, malutki ma mały wpływ na kurs akcji, malutki tylko sprzedaje. Tutaj kurs z 2,8 podbił wielki czyli prezes, wcześniej podbił, podniósł kurs pekao tfi, skupując chyba 0,44 % akcji a potem je wywalił z wielkim zyskiem a wzięli to na górce tradycyjnie Ci którzy nie kupują na dołku tylko jak jest szczyt.
Mi się wydaje, ze prezes porządkuje swoją grupę aby było jasne i klarowne, z czego gdzie i na czym spółka zarabia. Robi to pod TFI aby weszły w akcje na dłużej i wyżej.
Chociaż wydaje mi się, że Jego kolega z banku pan Krupiński z Pekao ponownie wejdzie w tą spółkę w odpowiednim czasie, ja przewiduję na marzec, kwiecień tam też przewiduję nowe szczyty na pmpg.
Nurtuje mnie tylko jedno po ile prezes weźmie akcje z nowej emisji oraz jak zostaną umorzone te obligacje to jak się przełoży na zysk spółki (na ile one były oprocentowane i czy to pokryje się z zyskiem za udziały 50 % z orlego pióra) Tylko czy to ma jakieś znaczenie? Chyba tylko żeby co mieli pisać leszcze.
Najbardziej mi się podobało wydanie grudniowe Wprost, reklamy na całą stronę kghm, pgnig, pekao, lot i pozostałe polskie spółki skarbu państwa. Tak trzymać.