Porównajmy jeszcze taki XTB, broker, który potrafi się wybić na giełdzie tylko dlatego, że jest brokerem, pokazując ilość nowych kont brokerskich i dochody z prowizji od operacji giełdowych.
Przecież taki mbank i inne banki, też pełnią funkcję brokera i też trzepią niezłą kasę, z zysku z obrotów. Tyle, że się tym po prostu nie chwalą i kurs tak nie szaleje.