Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,24 zł , zmiana od tamtej pory: -66,98%

Re: coś wam popyt zanika

Zgłoś do moderatora
W piątek była korekta. Wzrosło tylko coś koło 5%. Na dnie i na początku wzrostów kupiono 1,5 mln akcji. Teraz mamy podaż rzędu kilku tysięcy akcji na sesji. Jeśli kupiono 1,5 mln akcji i nie zrobiono tego w ciemno, to dlaczego teraz miałaby być korekta. Możliwe jakieś wahnięcie. Obroty w piątek wyniosły 25 tyś akcji i gdyby ktoś dorzucił jeszcze 25 tyś, to mogłyby być wchłonięte. Mały wzrost na piątkowej sesji uruchomił wyjście posiadaczy mniejszych pakietów w obawie, że to czas na korektę. Jeśli kupiono 1,5 mln akcji, to czy pozwolą wam na korektę tylko dlatego, że wzmogła się podaż do 25 tyś akcji?
Spółka miała okres prosperity, później była wojna i utrata rynku rosyjskiego, a ostatnio zwiększono flotę masowców przez dzierżawę jednostki o wielkości 4 tyś ton. Na tą chwilę flota jest największa. Nie wynajęli po to, by jednostki stały w porcie. Obsługują głównie Turcję, Chiny i Ukrainę. Tu nic nie dzieje się przypadkowo. Nikt nie kupił 1,5 mln akcji przypadkowo. Za Chiny.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KDMSHIPNG 0,72% 1,40 2019-05-06 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.