Jak dla mnie faktyczny free float nie jest zbyt duży, Jeśli 4 mln akcji podzielić na 10k, to jest to okolo 400 osób, a pewnie są tu akcjonariusze którzy mają większe pakiety, więc de facto mniej osób byloby potrzebnych, żeby zagospodarować free float. Oczywiście nie wszyscy są wyznawcami kardioznacznika, ale pewnie jest sporo takich osób ze mną wlącznie. Od zeszlego tygodnia ktoś postanowil bardziej się zaangażować co podbilo cenę, a pewnie część osób u których Synektik rozrósl się przez ostatnie lata w portfelu, planowala jeszcze dokupić akcje Syn2bio, sprzedając częściowo Synektika. Stąd pomimo ultra dobrych wiadomości na Synektiku wzrosty nie powalają, bo kapital przechodzi na Syn2bio. Ludzie którzy znają wartość spólki boją, się, że pociąg odjedzie, a nie wszyscy osiągnęli zakladany wcześniej poziom zaangażowania, stąd wzrosty, nie wiadomo tylko kto dal ten impuls.