Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,00 zł , zmiana od tamtej pory: 31,76%

Re: CO SĄDZICIE O TEJ SPÓŁCE.?

Zgłoś do moderatora
Cała sytuacja z wypłatą dywidendy wskazuje, że polityka dywidendowa tej spółki jest chybiona. O wiele rozsądniejsze byłoby wypłacanie co roku mniejszej, ale przewidywalnej dywidendy, niż wypłata od czasu do czasu większych dywidend po uzyskaniu jednorazowych przychodów ze sprzedaży nieruchomości. Po pierwsze, spółka z regularną dywidendą jest dla wielu inwestorów atrakcyjniejsza. Po drugie, teraz mamy sytuację, że handel akcjami trwa, ale nikt (poza insiderami) nie wie jakiej decyzji w sprawie dywidendy można się spodziewać 25 lipca.

Poza tym jeśli już koniecznie chce się prowadzić politykę dywidendową polegającą na tym, że wypłaca się od czasu do czasu duże dywidendy po wpłynięciu do spółki środków ze sprzedaży nieruchomości, to zamiar wypłacenia sporej dywidendy powinno się ogłaszać dopiero wtedy, gdy jest pewne że spółka ma środki na wypłatę. Przerwanie walnego jest bardzo nietrafionym pomysłem, a jeszcze bardziej nietrafionym pomysłem będzie decyzja, aby dywidendy nie wypłacać, nawet jeśli będzie jej towarzyszyła zapowiedź, że będzie uchwalona na późniejszym walnym, ale dopiero po zamknięciu wszystkich transakcji sprzedaży nieruchomości.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIK 0,90% 22,40 2021-05-06 14:34:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.