Polska włącza się w odbudowę Ukrainy.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchamia program dla przedsiębiorców, którzy chcą pomóc w odbudowie kraju naszego sąsiada.
Jak podaje IAR, na początku powstanie baza polskich firm, które chcą działać w Ukrainie. - Trzeba ustalić, gdzie przedsiębiorcy mają się zgłaszać, jakie dane podać i jakiej oferty mogą od nas oczekiwać - powiedział Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Wyjaśnił, że przedsiębiorstwa z listy będą miały preferencje np. w dostępie do usług prawnych, asekuracji czy gwarancji. Zaznaczył, że rządowi zależy na współpracy z partnerami ukraińskimi, tak "by powstawały konsorcja".
Zainteresowani mogą się zgłaszać, wypełniając formularz ze strony PAIH-u.
To tak żeby nie było tylko, że nic pozytywnego nie czeka branże;)