Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,34 zł , zmiana od tamtej pory: -50,43%

Re: Chcę zainwestować w BaćPol ile może być warty i gdzie kupić jego ak

Zgłoś do moderatora
W ubiegłym roku Gekoplast wypracował 75 mln zł przychodów i 3,23 mln zł czystego zarobku. Prognoza na ten rok przewiduje, ze oba wyniki wyniosą odpowiednio 76,5 mln zł i 4,09 mln zł, a w przyszłym roku 90,5 mln zł oraz 6,28 mln zł. – W ostatnich czterech latach zainwestowaliśmy około 18 mln zł, głównie w rozbudowę mocy produkcyjnych oraz zdecydowanie zredukowaliśmy koszty W efekcie mamy ogromny potencjał do dalszego wzrostu – twierdzi Górowski.

Dodaje, że spółka zdywersyfikowała też produkowany asortyment płyt z tworzyw sztucznych oraz zwiększa swoją aktywność na rynkach zagranicznych. Obecnie około połowę sprzedaży stanowi eksport do UE, głównie do Niemiec (daje 1/4 wpływów ogółem) i w mniejszym stopniu do Skandynawii oraz Czech i Słowacji.

Gekoplast jest obecnie piątym w Europie producentem płyty komórkowej z polipropylenu, czyli podstawowego wyroby który sprzedaje. Swój udział w tym rynku szacuje na 7,8 proc. W naszym regionie jest z kolei liderem z około 30-proc. udziałem. Ofertę spółki dopełniają płyty pełne oraz opakowania z tworzyw sztucznych.

Wypracowywanymi zyskami spółka chce się dzielić z akcjonariuszami. – Nasza polityka przewiduje przeznaczanie na dywidendę do 30 proc. zysku netto – informuje Górowski.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 0,87% 1,16 2023-09-21 15:08:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.