Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,60 zł , zmiana od tamtej pory: -73,02%

Re: Carpathia AERO

Zgłoś do moderatora
Dnia 2020-07-09 o godz. 11:56 ~Ted napisał(a):
> Wyjaśni mi ktoś kto ma wiedzę o spółce (oraz rynku aero) dlaczego przy takich inwestycjach i planowanych wynikach Carpathi na rynku w Rumunii jest zerowe zainteresowanie spółką? Cena akcji 6 razy niższa niż u nas. Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

Rynek AERO to dziś ciągle nawet nie najskromniejsza namiastka naszego New Connect i to w najgorszych czasach. Co ciekawe, INC można powiedziec pomagał w tworzeniu tego rynku, a Carpathia była chyba jedną z pierwszych spółek, które tam debiutowały.
Ale o tym, że na AERO mizeria obrotowa może świadczyć chocby fakt, że spółka z portfela Carpathii - Bittnet - niedawno JAKO PIERWSZA W HISTORII przeszła z AERO na główny w Bukareszcie.

Dlaczego nikt w Rumunii nie kupuje Carpathii?

A dlaczego nikt w Polsce na NewConnect nie kupuje Milestone? Chociaż wczoraj w Nowym Jorku kupowali Milestone za mniej więcej 16 mln złotych? :-) Płacąc mniej więcej 2-3 razy więcej niż wynosi kurs w Polsce? (Cena w Nowym Jorku 2,2 USD, ale oni tam akcji mają 62 mln a my - 22 mln).

Kiedyś kolega z wątku Milestone na forum Stocktwits zadał prowokacyjne pytanie amerykańskim inwestorom, czy oni w ogóle wiedzą, że to cudowne urządzenie którym się tak zachwycają w rzeczyiwstości nalezy do spółki zależnej - naszego Milestone Medical notowanego w Polsce na New Connect. Było parę godzin ciszy :-)

Założę się, że w Rumunii mało kto wie, co robi Carpathia w Polsce - zwłaszcza jesli idzie o GenXone i o gaming.
 
Natomiast to co mnie może trochę zaskakiwac to fakt, że Sliwiński poprzez INC albo Carpathię nie kupi tej garści akcji Carpathii na AERO. Takie transakcje już były, ale na większą liczbę akcji.
Jedno wytłumaczenie dla mnie to takie - Śliwińskiemu wcale nie zalezy na szybkim wzroście kursu Carpathii w Rumunii. Tam jest notowanych duzo więcej akcji niż w Polsce, a jednak transakcji nie ma w zasadzie wcale. Może chłopaki z INC czekają aż się ktoś wystawi z większą liczbą, by to łyknąć?

Jest drugie rozwiązanie - Śliwiński spokojnie poczeka na rozwój wypadków - to co czeka nas na Carpathii w najbliższym czasie - debiut GenXone, SkinWallet, potem cała seria debiutów gamingowych -musi wywalić kurs akcji Carpathii w kosmos.
I wtedy wreszcie tam w Rumunii pewnie się obudzą .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CARPATHIA -2,86% 3,40 2022-05-27 09:31:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.