Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,79 zł , zmiana od tamtej pory: -20,67%

Re: Była akcja jest reakcja

Zgłoś do moderatora
Niewielki był odzew na wezwanie do sprzedaży akcji producenta obuwia specjalistycznego Protektora, które ogłosiła inwestycyjna Luma Holding.
Jak poinformował pośredniczący w ofercie mBank, złożono zapisy pozwalające kupić niecałe 740 tys. walorów, podczas gdy minimalna pula wskazana w wezwaniu, aby doszło ono do skutku, to ponad 3,2 mln papierów. Odzew był mały mimo że Luma podniosła cenę w wezwaniu z początkowych 4,2 zł do 5 zł za sztukę.
mBank ogłosił wyniki wezwania w środę po sesji. W czwartek Protektor podał zaś, że jego mniejszościowi akcjonariusze zawiązali porozumienie, zobowiązując się do podejmowania jednomyślnych decyzji w sprawach istotnych dla obuwniczej firmy.
Porozumienie tworzą wieloletni akcjonariusze Piotr Szostak i Mariusz Szymula (osobiście i poprzez firmę MSU) wraz z Andrzejem Kasperkiem oraz Tomaszem i Marcinem Filipiakiem. W sumie mają 29,55 proc. akcji i tyleż głosów na walnym zgromadzeniu. Porozumienie może zwiększać zaangażowanie w spółce w ciągu kolejnych 12 miesięcy – podał Protektor.-
- Trudno mówić o tym, abyśmy byli przeciwnikami Luma Holding. Czytając treść wezwania, które ogłosiła ta firma, mogę powiedzieć tylko, że nie zgadzamy się z przedstawioną polityką wobec dywidendy – mówi Tomasz Filipiak, przedstawiciel porozumienia mniejszościowych akcjonariuszy Protektora .
- Nie odpowiedzieliśmy na wezwanie Lumy zarówno z powodu zaproponowanej ceny, jak i z powodu formuły wezwania – do 66 procent. Uważamy, że przy braku dodatkowych informacji o planach nowego inwestora stanowi ona dodatkowe ryzyko dla posiadaczy akcji, którzy nie mogą sprzedać wszystkiego w wezwaniu i muszą liczyć się z redukcją zapisów.

- Popieramy strategię przedstawioną przez zarząd i jak rozumiemy Luma również. Ale jako główny akcjonariusz mogłaby wyznaczać swoją nową strategię, której nie znamy - tłumaczy Tomasz Filipiak.
Tomasz Filipiak, pytany, czy porozumienie zamierza ogłosić własne wezwanie na akcje Protektora mówi wstrzymał się od komentarza.

https://www.parkiet.com/Handel-i-konsumpcja/310199988-Protektor-Maly-odzew-na-oferte-Lumeny-jest-za-to-porozumienie.html 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROTEKTOR -1,55% 3,80 2021-01-22 17:00:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.