Ja tak trochę was nie rozumiem . To jest giełda nie lokata . Nie ma żadnego prawa ani wogole czegoś takiego że się coś funduszą należy albo że nie mogą mieć straty , a tym bardziej jakieś komisję audytu co to wogole jest jakaś komisja , nie bądźcie śmieszni . Można kupić i stracić wszystko taka jest giełda i już. Akurat polskie fundusze emerytalne mają dość bogatą historię kupowania w IPO czy na giełdzie na szczytach i oddawanie bez walki za dużo niższe sumy niż kupowały . Takich przykładów jest pełno . Nie ma darmo nazywają ich ofermy . Nie wiem z czego to wynika to kiepskie zarządzanie , może z tego że to taki dziwny twór przymusowy nikt ich za bardzo nie rozlicza . Albo też nie mają wyjścia w naszym systemie prawnym i orzecznictwie w którym większościowy jest uprzywilejowany i bezkarnie przechodzą różne manewry typu emisje bez prawa poboru , dziwne pożyczki transfery między spółką a dominującym podmiotem , delistingi , sposoby ustalania ceny w przymusowym wykupie czy w wezwaniu delistingujacym , przewlekle procedury sądowe . Przecież nawet nasze państwo sprzedało do OFE i wprowadziło na giełdę np energe po 17 a potem pod groźba delistingu zrobiło wezwanie po 8 i wszystkie fundusze oddały grzecznie . Więc nikt nic nie musi uzyskać choćby tyle co w emisji . Kwestia tylko czy oddadzą tak po prostu czy nie i to będzie kluczowe dla reszty