Dnia 2025-10-27 o godz. 10:03 ~Lucja napisał(a):
> No, ty raczej też biznesu nie prowadziłeś, chyba że ktoś ci płaci za wypisywanie dyrdymałów po forach. Taki Pit, tylko w drugą stronę. On też, swego czasu pisał że XTB nie przejdzie 22,70. To, jak ty teraz tylko w drugą stronę.
> > Dałeś zły przykład spółki, bo na spółce Kruk, oprócz głównego siedzą duzi inwestorzy w postaci funduszy, a na XTB fundusze shortują i taka jest różnica.
> > Nie zaświeciła ci się lampka, że wzięli te shorty pierwszy raz w historii XTB na GPW i to przed wynikami?
> > Ciekawe.....
Umiesz Lucja czytać, ale to nie znaczy, że rozumiesz o czym czytasz.
Gość podał kilka powodów dla których Zabłocki ponoć pozbywa się akcji w ABB - wszystkie sugerujące jego ewakuację z uwagi na to, że się źle w spółce dzieje. Po pierwsze, to jedynie gdybania o kolejnym ABB, po drugie ABB na XTB były jak nie było jeszcze na XTB szortów, a mimo że Zabłocki zrobił ABB, to kurs i tak poszedł w górę.
Pisałem o innych powodach jakie mogą wystąpić, czy czym kierowali się inni Przedsiębiorcy zmniejszający swój udział w "swojej" spółce, nie musieli płakać jak sprzedawali, nie muszą niczego lepszego widzieć na oku.
To ich wiara w możliwości spółki w przypadku wpuszczenia dużych inwestorów była motorem ABB, a nie ucieczka.
Jak masz taką wiedzę o XTB jak Zabłocki, jak masz tyle akcji jak Zabłocki, to szorty, to takie samo zdarzenie w biznesie jak cykliczne falowanie kursu po wynikach, które raz się podobają, raz nie - a Ty i tak zarabiasz setki milionów z dywidendy.