Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,09 zł , zmiana od tamtej pory: 1 177,78%

Re: a gdzie raport ?

Zgłoś do moderatora
Bardziej prawdopodobna jest jednak wersja, że jednak zatwierdzi.

Choćby dlatego, że:

- wniosek o upadłość już był i spółka się przed nim wybroniła.

- głowni wierzyciele są JUŻ dogadani, została podpisana z nimi umowa (zobacz raport 61/2018).

- zarówno dla spółki, jak i wierzycieli postępowanie układowe jest korzystniejsze niż upadłość, a sąd musi to wziąć pod uwagę.

- obligacji na catalyst jest już tylko za 4,5 mln, z czego do wykupu jest tylko ponad 2 mln. Wierzycieli z raportu 61/2018 jest za prawie 18 mln. Dlatego nawet jeżeli nawet te obligacje nie przystąpią do układu (a nikt ich nie może zmusić, bo są zabezpieczone) to spółka powinna sobie z tym poradzić. Albo odda te pakiety administratorowi zastawu po dobroci, albo komornik je zlicytuje, albo komornik/cy będą zajmować kasę dla obligatariuszy, która pochodzi akurat z tych pakietów.

Problemy widzę potencjalne dwa:

- jakiś błąd formalny we wniosku o p.u., ale mieli czas się przygotować, więc raczej powinno być OK.

- jakieś zastrzeżenia wierzycieli//a do wniosku. Tutaj znowu argument, że ci głowni są już dogadani, a obligatariusze serii M (z catalyst) de facto nie będą objęci postępowaniem układowym.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FASTFIN -14,18% 1,15 2021-10-28 11:00:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.