Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,56 zł , zmiana od tamtej pory: 3,95%

Re: 805 akcji:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-01-24 o godz. 11:59 ~BBI napisał(a):
> Tyle średnio miesięcznie akcji skupił prezes od końca listopada 2019 roku, to jest od scalenia. 805 akcji, to powinno dać do myślenia tym, którzy przywiązują wagę do skupu akcji w celu umorzenia. Przypomnę, że obecnie wolumen skupu wynosi mniej niż 1 mln akcji, a zatem w dotychczasowym tempie skup powinien zając prezesowi ok 1200 miesięcy, czyli 100 lat. To pokazuje fikcje skupu akcji w celu umorzenia.
> Tka jest moja spekulacja.:)

I nawet info o zakupie akcji przez prezesa, 24 k, nie wywołała zainteresowania inwestorów. Co z tego bowiem wynika, że prezes kupił 24 k akcji? Nic. Nawet gdyby kupił 2,4 mln akcji, to nic by to nie zmieniło w sytuacji spółki.
Podejrzewam, że cała ta zagrywka z zakupem ma służyć powstrzymaniu spadków kursu przed kłopotami z wykupem obligacji. I oczywiście całkiem przypadkiem wczoraj mieliśmy spory, jak na BBI, wolumen obrotów: >64 k akcji. Transakcja była umówiona, tzw. crossówka, więc możemy podejrzewać, że była to wymiana protfelowa. Nic nowego, zagrywki się nie zmieniaja, a skutek żaden.
Jak widzimy po dzisiejszym zachowaniu kursu i skromniutkim wolumenie, te zabiegi nic nie dały.
Taka jest moja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV -3,66% 4,74 2023-12-01 16:43:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.