Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,56 zł , zmiana od tamtej pory: 3,95%

Re: 805 akcji:)

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-01-24 o godz. 11:59 ~BBI napisał(a):
> Tyle średnio miesięcznie akcji skupił prezes od końca listopada 2019 roku, to jest od scalenia. 805 akcji, to powinno dać do myślenia tym, którzy przywiązują wagę do skupu akcji w celu umorzenia. Przypomnę, że obecnie wolumen skupu wynosi mniej niż 1 mln akcji, a zatem w dotychczasowym tempie skup powinien zając prezesowi ok 1200 miesięcy, czyli 100 lat. To pokazuje fikcje skupu akcji w celu umorzenia.
> Taka jest moja spekulacja.:)

Spekuła znowu kupuje własne akcje, żeby zachęcić do kupowania innych. Ale tych innych tu nie ma. Po blisko 5 godzinach handlu mamy 11 transakcji. Gdzie ten popyt. Za mało transakcji, żeby w ogóle myśleć o ew. pojawieniu się inwestorów. To, co widzimy, jest wyłącznie manipulacją, kursem i wolumenem. I wprawdzie spekuła może w ten sposób podnieść kurs nawet do 6 złotych, ale na małych wolumenach, ale raczej na to się nie zdecyduje, bo po drodze może pojawić się druzgocąca podaż ze strony drobnicy. I kurs znowu wróci do 3,xx/:)
Taka jest moja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV -3,66% 4,74 2023-12-01 16:43:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.