Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,40 zł , zmiana od tamtej pory: -1,85%

Re: 6618 akcji

Zgłoś do moderatora

Jeśłi ktoś myśli, że brak obrotów to przysłowiowa cisza przed mocnym wybiciem, to się dramatycznie myli.Nie ma powodów do wzrostu, wszak ani dywidendy nie będzie, ani za Konesera spólka njie uzyska dobrej ceny - spodziewam się maks. 100 mln złotych, co w sytuacji ogromnych projektów spólki będzie przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. A przecież sa jeszcze koszty ogólne zarzadu, w tym milionowe wynagrodzenia członków zarzadu. Spodziewam się nawet, że RN podwyższy wygraodzenie prezesa i kumpli, wszlka bye czego nie zjedzą, a ceny w sklepach rosną. Spodziewam się, że niebawem obrót zaniknie i bedziemy mieli sytuację taką, jak na Wrimpexie, gdzie kilku akcjonariuszy posiada prawie 50% akcji i rządzi niepodzielnie. Ta spólka płaci dywidenę akjocnariuszom, tym bardziej nie ma chętnych do zmiany układu, pomijajac trudność takiej operacji. Tutaj żadnej dywidendy nie będzie, ponieważ sa obligacje. te będa towarzyszyć spółce do końca jej istnienia, wszak nieudolny zarząd realizuje projekty drogo, długo i przez to nieefektywnie. I dlatego zyski i przepływy ze zrealizowanych projektów (Pl. Unii, CM, w sumie ok. 144 mln złotych) nigdy nie trafiły do akcjonariuszy. A do kogo trafiły? Do obligatariuszy oraz do kieszeni członków zarzadu w formie pensji, a niektórzy z nich, he, he niektórzy dostali posrednio (za sprawą posiadanej spółki) kolejne milony za wynajem ogromnych i drogich powierzchni biurowych spółkom z GK BBI.
Czy tu coś się zmieni? Moim zdnaiem nic się nie zmieni. Dlaczego prezes i kumple mieliby zmieniać nieefektywny model biznesowy? Czy im dzieje się krzywda? Czy nie zarabiają milonów złotych rocznie? Poza tym sa intelektualnie niezdolni do zmiany, sa poprostu miernymi zarzadcami ogromnego majątku. I tak wygląda sytuacja. I dlatego nie będzie trwałych wzorstów, a wselkie próby zostanbą szybko zasypane podażą ze strony sprzedających, którzy nie zdązyli pozbyć się akcji.
A kto akcje będzie kupował? Zorganizowana grupa inwestorów, która póxniej sprzefda je na przykład prezesowi i kumplom. Pisałem przez kilka lat o ZGI i na koniec okazała się, że ZGI istniała, był to FIZ AF, który podejrzewam, należał czy też nadal nalezy do sojuszników członków zarzadu bądź wprost do nich samych.
Dziś będzie kolejna sesja z owlumen obrotów na poziomie kilkuset akcji, bądź nawet kilku. Dobrej zabawy.
Taka jest moja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV -1,49% 5,30 2026-06-22 12:32:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.