Jeśłi ktoś myśli, że brak obrotów to przysłowiowa cisza przed mocnym wybiciem, to się dramatycznie myli.Nie ma powodów do wzrostu, wszak ani dywidendy nie będzie, ani za Konesera spólka njie uzyska dobrej ceny - spodziewam się maks. 100 mln złotych, co w sytuacji ogromnych projektów spólki będzie przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. A przecież sa jeszcze koszty ogólne zarzadu, w tym milionowe wynagrodzenia członków zarzadu. Spodziewam się nawet, że RN podwyższy wygraodzenie prezesa i kumpli, wszlka bye czego nie zjedzą, a ceny w sklepach rosną. Spodziewam się, że niebawem obrót zaniknie i bedziemy mieli sytuację taką, jak na Wrimpexie, gdzie kilku akcjonariuszy posiada prawie 50% akcji i rządzi niepodzielnie. Ta spólka płaci dywidenę akjocnariuszom, tym bardziej nie ma chętnych do zmiany układu, pomijajac trudność takiej operacji. Tutaj żadnej dywidendy nie będzie, ponieważ sa obligacje. te będa towarzyszyć spółce do końca jej istnienia, wszak nieudolny zarząd realizuje projekty drogo, długo i przez to nieefektywnie. I dlatego zyski i przepływy ze zrealizowanych projektów (Pl. Unii, CM, w sumie ok. 144 mln złotych) nigdy nie trafiły do akcjonariuszy. A do kogo trafiły? Do obligatariuszy oraz do kieszeni członków zarzadu w formie pensji, a niektórzy z nich, he, he niektórzy dostali posrednio (za sprawą posiadanej spółki) kolejne milony za wynajem ogromnych i drogich powierzchni biurowych spółkom z GK BBI.
Czy tu coś się zmieni? Moim zdnaiem nic się nie zmieni. Dlaczego prezes i kumple mieliby zmieniać nieefektywny model biznesowy? Czy im dzieje się krzywda? Czy nie zarabiają milonów złotych rocznie? Poza tym sa intelektualnie niezdolni do zmiany, sa poprostu miernymi zarzadcami ogromnego majątku. I tak wygląda sytuacja. I dlatego nie będzie trwałych wzorstów, a wselkie próby zostanbą szybko zasypane podażą ze strony sprzedających, którzy nie zdązyli pozbyć się akcji.
A kto akcje będzie kupował? Zorganizowana grupa inwestorów, która póxniej sprzefda je na przykład prezesowi i kumplom. Pisałem przez kilka lat o ZGI i na koniec okazała się, że ZGI istniała, był to FIZ AF, który podejrzewam, należał czy też nadal nalezy do sojuszników członków zarzadu bądź wprost do nich samych.
Dziś będzie kolejna sesja z owlumen obrotów na poziomie kilkuset akcji, bądź nawet kilku. Dobrej zabawy.
Taka jest moja spekulacja.