Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,06 zł , zmiana od tamtej pory: -67,50%

Re: 6 groni

Zgłoś do moderatora
Dnia 2017-11-24 o godz. 17:18 ~Le napisał(a):
> Za mała płynność

Przy takiej spółce, która dopiero zaczyna nową, poważną działalność, to raczej plus, nie minus. Bodaj od marca maks obrotu dziennego to 270 tys akcji. Było chyba przy kursie 5 gr. Czyli raptem 13 tys. zł... Coś mi się wydaje, że część tych akcji stoi dziś na S- na 6 gr. Też tam jest 270 tys. akcji. Cóż, każdy ma prawo próbować zarobić parę stów, czy tysiaka. Ale te mizerne obroty pokazują, że główni akcjonariusze nawet nie myślą o sprzedaży w tym momencie. A drobni, czyli my - leszcze -mają tak mało akcji, że nawet w arkuszu - powyżej 6 gr - to gołym okiem widać.
Sprawa jest prosta - my w Polsce nie wierzymy w superbiznes na marihuanie medycznej. I ja to rozumiem - ani doświadczeń, ani wiedzy nie mamy. Na Zachodzie spółki od medycznej marihuany są warte miliardy dolarów, ale kogo to w Polsce obchodzi? Choć chorych mamy takich samych, a ludzi jednak więcej niż np. w Holandii...
Dodatkowo co przeszkadza - ustawa weszła w życie, a na przepisy wykonawcze wciąż czekamy. Może nawet jeszcze z miesiąc. I chyba jeszcze ważniejsze- rynek nie ufa Karaszewskiemu za grosz. W ogóle się nie dziwię - facet miał całą serię wpadek. Ale - po pierwsze- każda seria musi się skończyć, nawet u największego pechowca. Po drugie - wiadomo, że facet inwestuje pieniądze cioci - wielkiej biznesmenki, filantropki Blanki Rosenstiel, jak piszą nasze gazety- ambasadorki Polski w USA! To zobowiązuje. I strach, i wstyd.
Ja- szczerze mówiąc - liczę, że choć tu w Polsce ludzie będą się bać Karaszewskiego i oglądać te złotówki przed zainwestowaniem dziesięć razy, to znajdzie się ktoś w USA, Kanadzie czy Izraelu, kto jak skądś się dowie, że powszechnie znana w kręgach biznesowych(także w tych krajach) Blanka Rosenstiel zainwestowała w medyczną marihuanę w Polsce- kupi akcji za te 100, 200 czy 500 tys. zł i będziemy mieć kosmiczny skok kursu. Bo nawet niezbyt bogaty gość z Ameryki widzi marihuanowy biznes z własnej, amerykańskiej perspektywy ( tam ogromne wzrosty kursów) a dla nas to mrzonki. Już nie mówię, że ktoś choćby dla szpanu kupi to, co zacna Blanka Rosenstiel. Zwłaszcza, że idzie o narkotyk. Wprawdzie to marihuana medyczna, ale wierzę, że potrafi wciągać.:-)
soooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyy za zbyt długi wywód ! :-)
Czekam na poniedziałkowe walne, nowego członka rady i zarząd. Pozdr.
  • 6 groni Autor: ~Grzes
  • Re: 6 groni Autor: ~dr_wezol
  • Re: 6 groni Autor: ~Le
  • Re: 6 groni Autor: ~dr_wezol
  • Re: 6 groni Autor: ~Le
  • Re: 6 groni Autor: ~dr_wezol

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.