Dodam jeszcze tego linka gdzie jest nieco więcej potencjalnych informacji dla akcjonariuszy NanoGroup:
https://www.politykazdrowotna.com/72425,300-mln-zl-na-badania-nowych-technologii-medycznych-mrna
"P.o prezesa Agencji Badań Medycznych Radosław Sierpiński mówił natomiast, że program rozwoju technologii mRNA to skok dla polskiego sektora biotechnologicznego.
- Ta technologia przyszłości, to nie tylko potencjalna szczepionka na każdą następną pandemię koronawirusa. To też innowacyjne rozwiązania onkologiczne, innowacyjne terapie personalizowane i innowacyjne leki w zakresie hematologii - wyjaśnił.
Zapowiedział wyłonienie w najbliższy tygodniach beneficjentów tego programu, którzy za kilkadziesiąt mln zł na każdy projekt będą opracowywać technologie RNA.
- Potencjał jest bardzo duży, więc trzeba wesprzeć go, aby prace były innowacyjne i zapewniały polskim pacjentom najlepsze możliwe opcje terapeutyczne - podsumował R. Sierpiński."