Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  39,00 zł , zmiana od tamtej pory: -73,08%

raport za I Q 2021 - komentarz do danych

Zgłoś do moderatora
wynik wzrostowy IQ21/IQ20 + 661 tys. ale zysku zbudowany nie na podstawowej działalności, bo jedyne 138 tys. zysku na sprzedaży jest, co przełożyło się na zmianę EBIDA jedynie o 26 tys.

Na kosztach finansowych mają zmianę/spadek o 645 tys. IQ20/IQ21 - nie wyjaśniają, ciekawe czy nie ma pomyłki o różnicach kursowych jak przy IV kwartale, widać też że koszty odsetek mniejsze o połowę a finansowanie jest zwiększone??

na pozostałych kosztach operacyjnych maja zmianę/spadek o 104 tys. - nie wyjaśniają, a to też wpłynęło na ostateczny wynik

zakupy inwestycyjne 1,3 mln to pewnie maszyna + ponoszą wydatki adaptacyjne budowy.

określiłbym taki pozorny wzrost IQ21/IQ20 liczyłem na więcej, ale to zawsze wzrost :)

i te dane w układzie odwróconym najpierw prezentują dane IQ2020 a następnie IQ 2021 - wprowadza w chaos użytkownika chcącego przeanalizować

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET -0,94% 10,50 2022-09-27 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.