Na zamieszczony raport byliśmy sukcesywnie przygotowywani komunikatami w stylu:
25-11-2019 " Jednocześnie spółka podała, że zgodnie z kontraktem zawartym z wydawcą gry, okres oficjalnego raportowania między przypada na maksymalnie 30 dni po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego od momentu debiutu gry. Sprawia to, że przychody wynikające z umowy z Epic Games oraz dystrybucji cyfrowej i pudełkowej będą odzwierciedlane począwszy od sprawozdania finansowego spółki za I kwartał 2020 roku."
Wg. raportu na zysk wpływa:
Spółka otrzymała 0,95 mln EUR tytułem realizacji produkcyjnych kamieni milowych. Otrzymane płatności oraz zobowiązanie do poniesienia dodatkowych nakładów na marketing gry przez Wydawcę, stanowią wynagrodzenie typu recoup (rozumiane jako zaliczkę na poczet przyszłego udziału w przychodach).
Zapisy umowy gwarantują Spółce udziały w przychodach rosnące wraz ze skalą osiągniętych przez grę przychodów. W IVQ 2019 doszło do sprzedaży 64 tys. sztuk Bee Simulator. Otrzymane od Wydawcy dane nie zawierają sprzedaży z rynków azjatyckich oraz rynku amerykańskiegow wersji pudełkowej.
Jak to rozumiem ?
- dostaliśmy łącznie 0,95 mln EU w formie kamieni milowych w trakcie produkcji do wydania gry
- wiemy ze Bigben sprzedal 64 tys szt, ale nie wiemy gdzie ( w domysle pudelka w EU ?)
- nie znamy danych z EPIC ( nie dementowany komunikat z listopada mowi, ze sprzedaz z epic bedzie podana w maju )
- nie dostaliśmy jeszcze części recoup za sprzedaż w ostatnim kwartale 2020 i nie znamy wielkości sprzedaży rynku pudełkowego USA ( który zgodnie z informacjami na konferencjach miał być głównym rynkiem dystrybucyjno-marketingowym )
Jak na razie zgodnie z przypuszczeniami - brak istotnych informacji w obecnym raporcie.
OVID:
Informacja o dokonaniu przeszacowania wartości aktywów, tj. posiadanych przez Emitenta akcji spółki Ovid Works S.A. z kwoty 715 652,38 zł do kwoty 5 635 762,50 zł, w wyniku czego Emitent osiągnął przychody finansowe z tytułu aktualizacji wyceny w wysokości 4 920 110,12 zł.
Na plus zabieg ksiegowy, ktory zmienia bilans. Kolejne potwierdzenie debiutu i premiery gry Ovid w 2q2020.
Przypominam o informacjach pomiędzy wierszami w poprzednich raportach VAR i BIGBEN:
28-01-2020 o projekcie ARIA:
-Projekt będzie realizowany ze środków własnych Emitenta.
- "...gdzie kreatywne podejście do elementów rozgrywki łączy się z jakością produkcji zbliżoną do produkcji AAA."
- produkcja będzie posiadała najwyższy w historii Spółki budżet
Ja to odbieram - mamy pewność, że grę wydamy własnymi środkami, choć budżet będzie oscylował 5-10mln pln.
Wyniki Bigben za okres od pazdziernika do grudnia 2019 ( cytat ):
The Games segment posted 17.2 M€ sales in Q3 2019/20, up by 38.3%. Publishing benefited from the launch of several new games including Bee Simulator and Farmer's Dynasty developed in partnership with external studios and from the acceleration of digital sales which represent 70% of Games income in Q3 2019/20.
W przybliżeniu chodzi o to, że za rekordowy wynik tego kwartalu ( prawie 20% wiecej niz rok temu ) odpowiada ... na pierwszym miejscu Bee Simulator i Farmers Dynasty.
Podsumowując raport, nihil novi, dobre info to potwierdzenie premiery gry OVID i debiutu na NC w pierwszej połowie 2020 ( być może zbiegnie się z odbiciem na rynkach związanym z okresowym wyjściem z pandemii w ciepłych miesiącach wiosenno-letnich ).
Ciekawy jestem czego dowiemy się z czatu, który na szczęście nie został odwołany.
Na kursie spodziewam się ruchów spadkowych do rozpoczęcia czatu - realizacja zysku spekulantów/ próba zbicia kursu przez tychze celem zebrania od przestraszonych/stop loss, a później odbicia w miarę pojawiania się ciekawych informacji.
Osobiście nigdzie się nie wybieram, a może nawet trochę pozbieram w krwawy poniedziałek :)