W raporcie za IV kwartał 2019 r. spółka zmniejszyła stratę z działalności operacyjnej i była na granicy osiągnięcia rentowności. Jeżeli dalej szła w tym kierunku, to może już w tym raporcie pojawi się plus?
"W IV kwartale 2019 r. przychody Emitenta wyniosły 144.650,26 PLN i wynikały między innymi z uzyskanej od kontrahenta przedpłaty na zakup mikrosystemu, o czym informowano w raporcie bieżącym nr 41/2019 z 20 grudnia 2019 r. W tym okresie Emitent znacząco zmniejszył stratę z działalności operacyjnej - do poziomu bliskiego progu rentowności. Strata z działalności operacyjnej wyniosła w IV kwartale 2019 roku -17,437,31 PLN wobec -149,019,75 PLN w IV kwartale 2018 roku. W odniesieniu do pozycji bilansowej „III. Zobowiązania krótkoterminowe”, Emitent informuje, że wzrost zobowiązań krótkoterminowych z 380.250,92 PLN na 31 grudnia 2018 r. do 826.227,31 PLN na 31 grudnia 2019 r. nie jest spowodowany zobowiązaniami wobec dostawców. W tej pozycji kwota 481.750,00 PLN (=58,31 % zobowiązań krótkoterminowych wykazanych na 31 grudnia 2019 r.) dotyczy udzielonej pożyczki na rzecz Emitenta przez akcjonariusza Termo2Power S.A.: Green- Nanotech Ventures Sp. z o. o. (w łącznej kwocie 481.750.000 PLN). Pozyskane środki są wykorzystywane głównie na inwestycje Emitenta w aktywa materialne w celu zapewnienia Spółce przyszłej rentowności."
Jak zwykle - pożyjemy - zobaczymy...