Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,11 zł , zmiana od tamtej pory: -13,38%

Quercus vs Altus.

Zgłoś do moderatora
Jestem od dawna akcjonariuszem Quercusa, długo przed aferą Getbacku. Kilkukrotnie korzystałem ze skupu akcji własnych. Firma ta ma ewidentne plusy: transparentność, szybkie podawanie wyników. Jednak od pewnego czasu nosiłem się z planem wyjścia, i częściowo to uczyniłem na rzecz Altusa.
Po pierwsze rynek klasycznych TFI ma się ku końcowi (co przyznają sami zarządzający Rockbridge). Polska jest do tyłu względem świata, ale i u nas pojawiają się znacznie tańsze ETFy. Rockbridge próbuje działać aktywnie (fundusz gamingowy), natomiast Quercus gaming przespał, na dodatek przespał również początki kryzysu cowidowego. Widać, że Quercusowi brak pomysłu na rozwój.
Po drugie wycena Quercusa jest wysoka, a wskaźniki jeszcze się pogorszą po wynikach z IV kwartał 2020 (iV kwartał 2019 był bardzo dobry, jeszcze przedcowidowy, teraz będzie tak sobie) Altus jest wyjątkowo tani, a IV będzie całkiem dobry, w dodatku zastąpi ujemny kwartał 2019.
Pozostaje oczywiście kwestia na ile sądy są zawisłe (bo niestety niezawisłości sądów już nie mamy w Polsce), no i na ile zdeterminowana w korupcji jest KNF i prokuratura. Tu oczywiście jest "pies pogrzebany". Niestety tych ostatnich wątpliwości nie jestem w stanie wycenić, dlatego tylko częściowo środki z Quercusa przeniosłem do Altusa. Czas pokaże, a co Wy sądzicie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUERCUS 1,42% 3,56 2022-05-27 16:41:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.