Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  41,40 zł , zmiana od tamtej pory: 60,39%

Psychologia kupowania

Zgłoś do moderatora
Panowie, to nie tak że akcje po prostu się kupuje.
Jak masz kasę i chcesz kupić akcje które ktoś posiada to trzeba zbudować podaż
Po wielu latach została mała grupa ludzi którzy trzymają realnie te akcję a żeby od nich odkupić na tym epatie trzeba stworzyć chęć sprzedaży
Najłatwiej to zrobić dając nadzieję i zbijając kurs tak żeby powstało uczucie zawiedzenia, wtedy nałatwiej przekonań do sprzedaży
Podbijasz kurs do ceny która pozwala wyjść na plus z mi imalnym zyskiem, dla najbardziej zatwardziałych a potem dajesz pozytywne informacje żeby te osoby poczuly euforię i jak już ta euforia kwitnie w ich głowach wtedy niszczysz ich przełamania powodując spadek cen, przez co ci ludzie chętnie oddają akcje bo zwyczajnie się poddają i biorą po prostu mały zysk :)
Powtarzasz to parę razy i jesteś posiadaczek aktywów które chciałeś mieć
I zamiast płacić 70pln za kącie płacisz 40pln za akcję i równowartość 5pln za akcję płacąc za odpowiednią kampanię medialna :)
Co lepiej zapłacić 45pln za akcję czy 70?:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KOGENERA 2,41% 68,00 2026-01-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.