Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,15 zł , zmiana od tamtej pory: 13,99%

Przychody KGL w 21 r. wyniosły 576 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 52%!

Zgłoś do moderatora
13 zł wkrótce będzie! Czytajcie!

Przychody KGL w 2021 r. wyniosły 576 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 52 proc.
KGL szacuje przychody ze sprzedaży w 2021 r. na ok. 576 mln zł, co oznacza wzrost o 52 proc. rdr - podała spółka w komunikacie. Według wyliczeń PAP Biznes, w samym czwartym kwartale 2021 r. przychody wyniosły 149,2 mln zł, wobec 98,6 mln zł przed rokiem.

Z komunikatu wynika, że w 2021 r. wzrosły przychody w obu segmentach - odpowiednio o 42 proc. rdr w segmencie produkcji (do 324 mln zł) oraz 65 proc. rdr w segmencie dystrybucji (do 251,8 mln zł).

Spółka podała, że ubiegły rok charakteryzował się silnym wzrostem cen surowców, które w KGL wykorzystywane są jako surowce produkcyjne oraz surowce będące przedmiotem dystrybucji, co przełożyło się na wzrost kosztów produkowanych folii i opakowań oraz cen sprzedażowych w obu segmentach prowadzonej działalności, a w efekcie końcowym wpłynęło również na wielkość osiągniętych w 2021 r. przychodów.

Rosnące ceny surowców mają także bezpośredni wpływ na wielkość osiąganych przez spółkę marż - wspierają marże osiągane w segmencie dystrybucji i obniżają marże w segmencie produkcji.

"Drugim, równie ważnym czynnikiem kosztowym, który miał wpływ w 2021 r. na ceny, a tym samym na przychody, były rosnące koszty pracownicze oraz rosnące ceny niektórych mediów" - podała spółka.

Raport za 2021 r. KGL planuje opublikować 29 kwietnia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KGL 0,36% 13,85 2023-06-05 15:41:36
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.